دیجیتال مارکتینگ

این روزها درباره دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال بیشتر صحبت می شود. شیوه‌ی بازاریابی سنتی در کسب و کارها رفته رفته جای خود را به  بازاریابی دیجیتال داده است.

قدرتمندی بسیاری از استارتاپ‌ها از فعالیت های آنلاین آنها ایجاد گشته است.  بیشتر مشتریان‌شان این استارت آپ ها از دل دنیای آنلاین پیدا شده اند. اما دقیقا دیجیتال مارکتینگ چیست؟ و چرا باید به سمت بازاریابی دیجیتال برویم؟

تصویر_دیجیتال_مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال یک روش برای ارتقای برند، و ارتباط با مشتری های بالقوه با استفاده از اینترنت و سایر راه های ارتباطی دیجیتال است. بازاریابی دیجیتال شامل ایمیل، شبکه های اجتماعی و وب سایت می باشد.

به بیان دیگر، خدمات دیجیتال مارکتینگ خدماتی هستند که شامل استراتژی‌های مارکتینگ، استراتژی‌های جذب مخاطب، بهینه‌سازی کانال‌های ارتباطی، بهینه‌سازی بسترهای جذب مشتری و … می شوند. بازاریابی دیجیتال برخلاف بازاریابی سنتی قابل اندازه گیری و سنجش است. بنابراین می توان با تعریف شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI اقدام به بهبود بخشیدن آن نمود. راه های گوناگونی برای این شکل از بازاریابی مدرن امکان پذیر است:

بازاریابی موتور های جستجو:

درصد بسیار بالایی از ترافیک ورودی سایت ها از ورودی موتور های جستجو همچون گوگل و بینگ اختصاص دارد. بنابراین موتورهای جستجو بستری قدرتمند برای جذب مخاطب احتمالی هستند. برای بهره گیری از مزایای بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) باید به دو بخش SEO  و PPC توجه داشت. بازاریابی موتورهای جستجو یکی از مهمترین موارد در دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید. در نهنگ کامپیوتر امکان ارائه خدمات زیر در رابطه با بازاریابی موتورهای جستجو وجود دارد:

  • بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا سئو
  • بهینه سازی محتوای تولید شده برای موتورهای جستجو
  • طراحی وب سایت
  • تبلیغات در گوگل
  • بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی شبکه های اجتماعی:

امروز شبکه های اجتماعی منبعی بسیار غنی برای کسب و کارهای هستند تا به جذب مشتریان بالقوه بپردازند. در شبکه های اجتماعی، افراد زمان قابل توجهی را به گشت و گذار اختصاص می دهند. در این چنین فضایی کسب و کارها می‌توانند توان حداکثری خود را به کار ببندند و در مدت زمان کمی نتیجه‌ی بسیار قدرتمندی کسب کنند. خدمات قابل ارائه نهنگ کامپیوتر در فضای مجازی به شرح زیر است:

  • بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها یا رهبران عقیده در شبکه های اجتماعی
  • تولید محتوای بهینه برای استفاده در شبکه های اجتماعی
  • کمپین تولید محتوا توسط کاربران (User Generated Content)
  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام

اهداف اصلی از فعالیت های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال

خدمات دیجیتال مارکتینگ نهنگ کامپیوتر اهداف اصلی زیر را دنبال می کند:

آگاهی از برند (Brand Awareness)

برندسازی و ساخت یک چهره تاثیرگذار از طریق محتوا یکی از اهداف  اصلی بازاریابی دیجیتال است. آگاهی از برند یکی از گام های کلیدی در ترویج  یک محصول جدید یا احیای یک برند قدیمی است. آگاهی از برند می تواند شامل ویژگی های کیفی باشد که برند شما را از سایر بندها متمایز می کند.

نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

یکی از مسائل بسیاری مهمی که برای کسب و کارها بسیار حائز اهمیت است، نرخ بازگشت سرمایه است. یکی از اهداف اصلی دیجیتال مارکتینگ بهبود نرخ بازگشت سرمایه است. به طور کلی نرخ بازگشت سرمایه در دیجیتال مارکتینگ بالاتر است چراکه شما می توانید آن را بسنجید. همانطور که پیتر دراکر گفته است چیزی را که نتوانید بسنجید، نمی توانید بهتر کنید. بنابراین اگر یکی از کانال های شما خوب عمل نکند به سرعت متوجه خواهید شد. شما به سرعت متوجه خواهید شد که کدام کانال ارتباطی بیشترین سوددهی را برای شما دارد. این امکانات و ابزارها یکی از ویژگی های بسیار مهم در دنیای آنلاین است و بدون این ابزارها دیجیتال مارکتینگ در عمل معنایی نخواهد داشت.

جهت بهره گیری از خدمات بازاریابی دیجیتال تیم نهنگ کامپیوتر با ما در تماس باشید.