صفحه آبی مرگ (BSOD) در ویندوز 11 مشکی است

بعد از گذشت چند روز از معرفی رسمی ویندوز 11 توسط مایکروسافت، اولین نسخه از ویندوز 11 برای کاربران حلقه توسعه دهندگان در پروژه ویندوز اینسایدر منتشر شد. ما در مقاله ای دیگر به ویژگی های نسخه 22000.51 ویندوز 11 پرداخته ایم. ویندوز 11 تغییرات ظاهری زیادی به نسبت نسخه قبلی ویندوز داشته است، حتی در آن صفحه آبی مرگ یا همان “Blue Screen Of Death” نیز تغییر کرده و در واقع به رنگ مشکی درآمده است (Black Screen of Death). این موضوع را کاربری در یوتیوب با عنوان Martin Nobel کشف کرده است.

صفحه آبی مرگ (BSOD) در ویندوز 11

به غیر از رنگ صفحه که از آبی به مشکی تغییر کرده است، ظاهرا تغییر دیگری در صفحه آبی مرگ ایجاد نشده است. ناگفته نماند که ممکن است این تغییر نیز بخشی از نسخه آزمایشی باشد و در نسخه نهایی ویندوز 11 شاهد آن نباشیم.

اگر به گذشته برگردیم، مایکروسافت تصمیم مشابهی را در سال 2016 گرفته بود، و صفحه سبز مرگ را برای کاربرانی که از نسخه اینسایدر استفاده می کردند معرفی کرده بود (Green Screen of Death). دلیل آن هم ساده تر کردن تمایز خطاها در نسخه های آزمایشی ویندوز بود. ممکن است مایکروسافت در این مورد نیز اینگونه عمل کرده باشد، و ما در نسخه نهایی ویندوز 11 همان صفحه مرگ آبی همیشگی را داشته باشیم.