مایکروسافت: دسترسی پذیری کانون تمرکز ویندوز 11 خواهد بود

مایکروسافت هفته پیش، به طور رسمی نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز، یعنی ویندوز 11 را معرفی کرد، و با فاصله چند روز اولین نسخه اینسایدر را برای کانال توسعه دهندگان ویندوز 11 ارائه کرد. شما می توانید در مورد ویژگی های جدید ویندوز 11 نسخه 22000.51، و همچنین سیستم مورد نیاز ویندوز 11 را در مقاله های دیگر ما مطالعه کنید.

پیش از این تمرکز مایکروسافت بر امنیت ویندوز 11 معطوف شده بود، و به معرفی قابلیت های امنیتی جدید در ویندوز 11 می پرداخت. اما اکنون، مایکروسافت اعلام کرده است که در ساخت ویندوز 11، به دسترسی پذیری توجه ویژه ای خواهد شد.

مایکروسافت-دسترسی-پذیری-کانون-تمرکز-ویندوز-11-خواهد-بود

مایکروسافت اعلام کرده است که بیش از 1 میلیارد نفر در سراسر دنیا از ویندوز استفاده می کنند، بنابراین لازم است که شرکت با مشکل “شکاف معلولیت” برخورد کند و دسترسی پذیری ویندوز را بهبود بخشد تا افراد بیشتری بتوانند از آن بهره مند شوند. مایکروسافت گفته است که در ویژگی های جدید و بازطراحی های رابط کاربری، فرایند دقیق طراحی و بازبینی در جهت بهبود دسترسی پذیری، صورت گرفته است.

همانند ویندوز 10، ویندوز 11 نیز از فناوری های یاری دهنده مانند ذره بین، تشخیص گفتار، زیرنویس، و راوی (Narrator) استفاده کرده است. مایکروسافت همچنین از صداهای جدید در ویندوز برای کمک به افراد نابینا رونمایی کرده است. همچنین این سیستم عامل با تم های تیره، روشن و سفارشی، تجهیز شده است، تا تجربه مشاهده را برای افراد حساس به نور و یا افرادی که ساعات زیادی را به صفحه نمایش نگاه می کنند، دسترسی پذیر تر کند. از سوی دیگر، افراد داری محدودیت های شنوایی می توانند از زیرنویس های بازطراحی شده برای بهبود تجربه خود در کار با ویندوز استفاده کنند. افراد دارای ناتوانی های حرکتی می توانند از تایپ صوتی ویندوز که مجهز به هوش مصنوعی است استفاده نمایند.

Windows_accessibility_center

ضمن اینکه در این نسخه مایکروسافت Ease of Access را به Accessibility تغییر نام داده است (در تصویر بالا قابل مشاهده است)، آیکون ها ی جدید معرفی شده اند و این بخش به طور کلی باز طراحی شده است تا تنظیمات را ساده تر بتوان یافت. مایکروسافت اعلام کرده که این تازه ابتدای راه است و از کاربران ویندوز 10 و ویندوز 11 خواسته است تا از طریق اپلیکیشن Feedbak Hub مایکروسافت را در بهبود بخشیدن بخش دسترسی پذیری یاری کنند.

منبع: Neowin